Юридичні консультації

Правове регулювання та документальне оформлення відсутності військовозобов’язаного працівника на роботі у разі призову на навчальні збори.

Відповідно до абзацу 2 частини 9 статті 29 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»від 25 березня 1992 року № 2232-ХІІ із змінами та доповненнями (далі  — Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу»)керівники установ, організацій та навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форми власності на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття військовозобов’язаних до визначених пунктів збору.
Керівник установи, організації, навчального закладу на підставі повістки районного (міського) військового комісаріату має видати відповідний наказ про призов військовозобов’язаного працівника на навчальні збори.
Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України та частини 11 статті 29 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» за призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів, включаючи час проїзду до місця їх проведення та назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації, з якими військовозобов’язаний перебуває у трудових відносинах, незалежно від підпорядкування та форми власності роботодавця.
Такі умови та гарантії обов’язково мають бути зазначені у наказі, який видається уразі призову військовозобов’язаного працівника на навчальні збори (приклад наказу додається).
У табелі обліку робочого часу відсутність працівника на роботі позначається як ІН (код 22), тобто «Інший невідпрацьований час, передбачений законодавством» (військові збори).
Приклад документального оформлення наказу
про призов військовозобов’язаного
працівника на навчальні збори.
Загальноосвітній навчальний заклад № ___
НАКАЗ
__.__. 2014 р.                            м. Миколаїв                                         № __ -к
Про призов Ткача О.І.
на   навчальні збори.
У зв’язку з призовом Ткача О.І. на навчальні збори, керуючись статтею 119 Кодексу законів про працю України та частини 11 статті 29 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25 березня 1992 р. № 2232-ХІІ
НАКАЗУЮ:
1. Зберегти за Ткачем Олександром Івановичем, вчителем фізичної культури, займану посаду та середню заробітну плату з «___» ________ 2014 року на час проходження навчальних зборів.
Підстава: повістка Ленінського районного військового комісаріату міста Миколаєва від «___» ____________ 2014 року № ___.
Директор                                           / підпис /                                   В.О. Петренко
З наказом ознайомлений
/ підпис /           О.І. Ткач
«___» _________ 2014 р.
Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 30 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від проходження зборів звільняються (окрім резервістів) науково-педагогічні (педагогічні) працівники вищих, професійно-технічних та середніх навчальних закладів — у період, коли у цих закладах проводяться заняття.
                                                                      За матеріалами сайту http://www.profosvitamk.org/


Гарантії для працівників у разі призову на збори та на військову службу під час мобілізації.


Відповідно до Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17 березня 2014 року № 303/2014, затвердженого Законом України від 17 березня 2014 року № 1126-VII на території Миколаївської області оголошується та проводиться часткова мобілізація.
Мобілізація проводиться протягом 45 діб з дня набрання чинності вищезазначеним Указом Президента України, тобто з 18 березня 2014 року.
Зверніть увагу ! Призов громадян на військову службу (крім тих, що проходять службу у військовому резерві) під час мобілізації або залучення їх до виконання обов’язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють місцеві органи виконавчої влади через військові комісаріати.
Повідомлення військовозобов’язаних, відібраних кандидатами для призову на навчальні збори, проводиться виключно шляхом вручення повісток встановленого зразка, у яких, зокрема, має бути зазначено час прибуття до військового комісаріату та його адресу.
Відповідно до частини дев’ятої статті 29 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25 березня 1992 року № 2232-ХІІ із змінами та доповненнями (далі — Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу») військовозобов’язані, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття для призову на збори, зобов’язані прибути до пункту та у строк, зазначені у повістці.
Згідно з пунктом 8 Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 12 березня 2007 року № 80 (далі — Інструкція № 80) роботодавець має сплатити військовозобов’язаному, викликаному на збори, заробітну плату за відпрацьований час до дати його звільнення від роботи у зв’язку з від’їздом на навчальні збори, а також середню заробітну плату за перші півмісяця зборів.
Надалі протягом часу, поки військовозобов’язаний працівник перебуватиме на навчальних зборах, йому має виплачуватись заробітна плата у звичайні строки її виплати, встановлені в установі, організації.
Заробітну плату за увесь час перебування на навчальних зборах військовозобов’язаному працівникові виплачує його роботодавець, а держава має згодом компенсувати зазначені витрати.
Згідно з пунктом 10 Інструкції № 80 у разі, якщо на момент призову на навчальні збори працівник перебував у відпустці, щорічна та додаткові відпустки мають бути продовжені після закінчення зборів або перенесені на інший період.
Зверніть увагу ! Відсутність працівника на роботі відображається у табелі обліку робочого часу як ІН (код 22), тобто «Інший невідпрацьований час, передбачений законодавством (військові збори)».
По закінченню навчальних зборів працівник має пред’явити роботодавцеві свій військовий квиток як доказ участі у зборах та підтвердження періоду його відсутності, оскільки саме у військовому квитку зазначається вид та тривалість зборів.
У разі призову працівника на військову службу під час мобілізації, трудовий договір з ним має бути припинено на підставі пункту 3 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України (призов або вступ працівника на військову службу).
У зазначеному вище випадку звільнення працівника здійснюється на підставі повістки військового комісаріату з урахуванням встановленої дати призову на військову службу.
                                                                  За матеріалами сайту http://www.profosvitamk.org/




Режим роботи та оплата праці педагогічних працівників навчальних закладів у канікулярний період.

   Канікулярним періодом називають періоди осінніх, зимових, весняних та літніх канікул, які встановлені для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, та не збігаються зі щорічними оплачуваними основними та додатковими відпустками педагогічних працівників.
Якщо період канікул для учнів не збігається з відпусткою педагогічного працівника, то цей період вважається його робочим часом.
    Відповідно до пункту 25 Типових правил внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти України від 20 грудня 1993 року № 455 (із змінами) під час канікул, що не збігаються з черговою відпусткою, керівник закладу освіти залучає педагогічних працівників до педагогічної та організаційної роботи у межах часу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул.
  Організація роботи педагогічних працівників навчальних закладів здійснюється згідно з планом роботи у канікулярний період.
    Згідно з пунктом 71 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року № 102 (із змінами та доповненнями) за час роботи у період канікул оплата праці педагогічних працівників та осіб з числа керівного, адміністративно-господарського та навчально-допоміжного персоналу, яким дозволяється вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у тій же установі, здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул.
    Особам, які прийняті на роботу на посади педагогічних та керівних працівників під час літніх канікул для учнів, заробітна плата за період до початку навчального року виплачується з розрахунку ставки заробітної плати, встановленої відповідно до їх освіти, категорії та розряду, або посадового окладу залежно від кількості учнів станом на 1 вересня попереднього навчального року (з урахуванням підвищень за наявність звання та вченого ступеня).

   Зверніть увагу ! Особи, які працюють на умовах погодинної оплати праці та не проводять заняття під час канікул, оплату за цей період не отримують.


За матеріалами сайту http://www.profosvitamk.org

Застосування до працівників навчальних закладів норм законодавства України щодо обмеження роботи близьких осіб у безпосередньому підпорядкуванні.

Положення абзаців першого та другого частини першої статті 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07 квітня 2011 року № 3206-VI із змінами (далі — Закон України) містять норми щодо обмеження роботи близьких осіб у безпосередньому підпорядкуванні. Особи, які претендують на зайняття визначених законодавством посад, зобов’язані повідомити керівництво органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких їм осіб.
Проте, згідно з пунктом четвертим частини першої статті 9 Закону України обмеження щодо роботи близьких осіб не поширюються на осіб, які працюють, зокрема, у галузі освіти, крім державних органів та органів місцевого самоврядування.
Отже, зазначене виключення з обмеження щодо роботи близьких осіб поширюється й на осіб, які працюють у навчальних закладах.
Відповідні роз’яснення надані у листі Міністерства юстиції України від 02 жовтня 2013 року № 11859-0-26-13/11 щодо застосування окремих положень антикорупційного законодавства.
Варто зазначити, що згідно з абзацом четвертим частини першої статті 1 Закону України суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень є конфліктом інтересів.
А згідно з частиною першою статті 14 Закону України особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та посадові особи юридичних осіб публічного права зобов’язані вживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів

За матеріалами сайту http://www.profosvitamk.org/

Комментариев нет:

Отправить комментарий